Luxury travel

Luxury Travel

Słowa "luxury" i "luksus" pochodzą od tego samego łacińskiego wyrazu "luxus" i oznaczają zbytek i przepych, dostępne tylko wąskim i uprzywilejowanym grupom, które stać na artykuły i usługi najwyższej jakości.
Ale luksus to nie tylko najwyższej jakości towary - to także styl życia, przyzwyczajenia, pewność siebie wynikająca ze świadomości, że możemy zrealizować rzeczy prawie niemożliwe. Prezes pewnej wielkiej firmy inwestycyjnej powiedział kiedyś w wywiadzie: "kocham kolacje po pięćset dolarów, i apartamenty za pięć tysięcy za noc przy Fifth Avenue, z widokiem na Central Park". To jest właśnie luksus.

Willa Franka Sinatry w Twin Palms w Californi, Casa Cristal w Indian Wells, ultra-komfortowa "chata pionierów" w Montanie, ocienione 500-letninimi dębami i drzewami banionowymi pałace bawełnianych magnatów Południa sprzed Wojny Secesyjnej, The Drake Hotel w Chicago, prywatna willa w Aspen. Najbardziej pociągające w luksusowych miejscach są detale i szczegóły: perski dywan, antyki, originalne płótna na ścianach, prywatny basen i jaccuzi, pluszowa pościel i puchowe poduszki. I oczywiście serwis do jakiego na codzień przyzwyczajone są tylko gwiazdy filmowe i angielskie księżniczki: śniadanie w łóżku, najbardziej wyszukane potrawy i napoje 24 godziny na dobę, ekscentryczne życzenia spełniane w ciągu kilkunastu minut.

Super-komfort i luksus to również zwiedzanie najciekawszych miejsc, prywatne tury w najlepszych muzeach, światowej klasy spas i pola golfowe klasy PGA, ochłodzone wino i kwiaty w pokoju. To wieczorne masaże dla ciebie i dla niej. Luksus na najwyższym poziomie to równiez wytworne samochody, samoloty, prywatne jachty, prywatne wagony kolejowe z hotelowym serwisem, najdroższe kluby nocne i drogie restauracje, w których kulinarne kreacje tworzą najlepsi artyści kuchni na świecie. To prywatne spotkania z ciekawymi ludźmi, teatry, wodewile na Broadway'u, seanse filmowe w wielkich studiach tylko dla ciebie, albo przyjęcia z ludźmi, których nie można spotkać na ulicy.

Wszystko to jest w zasięgu ręki, wystarczy, że powiesz nam jakie jest twoje życzenie.

Zrelaksuj się więc w chłodnej wieczornej bryzie w willi w Naples na Florydzie, albo odpocznij w klubie muzycznym przy cichych dźwiękach fortepianu na SoHo w Nowym Yorku. Posłuchaj morskich fal na pokładzie prywatnego jachtu w Zatoce albo na Karaibach. Zdrzemnij się pod kocem przy szemrzącym kominku w Aspen, albo spróbuj tequili na prywatnym balkonie w Las Vegas, skąd widać całą panoramę Miasta Grzechu. Wypij lampkę szampana podziwiając Central Park, albo szklaneczkę kokosowej margarity pod parasolem w Miami Beach.

Jedno wszak jest pewne: luksus nie zna granic. Pamiętaj, że nie ogranicza cię nic, poza twoją własną wyobraźnią. Możemy zrealizować wszystko, co można kupić.

Zasady

Wycieczka, pobyt wypoczynkowy, wczasy, wyjazd tematyczny z dowolnym tematem przewodnim, kursy i sympozja - każde takie wydarzenie to nasza specjalność.
Wszystkie wyprawy to imprezy "custom" - trasy i atrakcje są szczegółowo zaplanowane zgodnie z twoimi oczekiwaniami i instrukcjami. Realizujemy każdy rodzaj pobytu dla grup o prawie dowolnej ilości uczestników: od kilku osób do kilkudziesięciu. Realizujemy również wyjazdy dla 1 osoby lub pary.

Jaki jest cel waszej wyprawy? Interesuje was historia? Albo chcecie przede wszystkim wypocząć w ciekawym i atrakcyjnym miejscu? Chcielibyście zwiedzić miejsca, które znacie z książek albo z telewizji? A może wasza grupa to ludzie interesujący się szczególnie architekturą, sztuką albo muzyką? Może najważniejszym tematem waszej wyprawy są odkrycia archeologiczne związane ze starymi kulturami Indian, albo największe na świecie odkrycia dinozaurów. Na naszych wyprawach bywali amatorzy egzotycznych kuchni i ludzie interesujący się Rock an Rollem i muzyką country. Zrealizowaliśmy wycieczkę poświęconą karierze i życiu Elvisa Presley'a. Stworzyliśmy plan i zrealizowaliśmy wycieczkę objazdową związaną tematycznie z Wojną Secesyjną i wyprawę, której głównym tematem była amerykańska Cosa Nostra.

Możecie podróżować tylko w określonym sezonie, albo jesteście w stanie wygospodarować tylko tydzień? Nie chcecie podróżować autokarem, wolicie przeloty z miejsca na miejsce? Albo chcielibyście spędzić jak najwięcej czasu na wodzie biorąc udział w rejsie wielkiego wycieczkowca, albo w rejsie kilkunastoosobowego jachtu po Karaibach? A może częścią waszej wyprawy powinien być długi przejazd pociągiem? Na przykład z Chicago do San Francisco na pokładzie super-komfortowego pociągu California Zephyr?
Możliwości są prawie nieograniczone, ale wiemy, że twoj czas nie jest, dlatego każdy nasz plan to najlepsze wykorzystanie czasu jakim dysponujesz ty i twoja grupa. Proponujemy rozwiązania i opcje, ale niczego nie narzucamy. Wybierzemy hotele, jakie spełnią wasze oczekiwania i pokażemy wam najciekawsze miejsca, z dala od utartych szlaków codziennie wydeptywanych przez turystów tradycyjnych, z góry zaplanowanych wycieczek. Z dala od przewidywalnych pospolitych atrakcji z folderów firm specjalizujących się w nudnych masówkach. Na wiele z nich zwyczajnie szkoda czasu.

All Inclusive

Program

 • szczegółowy program pobytu lub wycieczki na podstawie twoich informacji i zgodnie z twoimi instrukcjami
 • wycieczki mogą się zaczynać i kończyć w dowolnie wybranym punkcie USA
 • możliwość wprowadzenia niewielkich zmian i modyfikacji planu wycieczki nawet na trasie, podczas jej trwania
 • program zawiera linki do stron wszystkich atrakcji oraz informacje dotyczące wszystkich miejsc noclegowych

Obsługa wizowa

 • przygotowanie niezbędnej dokumentacji do ubiegania się o wizę turystyczną
 • wypełnienie i złożenie elektronicznych wniosków wizowych
 • umówienie na rozmowę z konsulem przez płatną infolinie ambasady

Trasa lub pobyt

 • wszystkie noclegi na  wycieczkach All Inclusive są rezerwowane w wysokiej klasy hotelach, w miejscach ciekawych lub przynajmniej wartych odwiedzenia;
 • na wszystkich trasach większość atrakcji, biletów wstępu do parków, muzeów i do innych miejsc są wliczone w cenę wycieczki;
 • prawie wszystkie posiłki: śniadania, obiady i kolacje, oraz snacks - kawa, herbata lub napoje chłodzące we wszystkich pojazdach na trasie. Sztuka kulinarna jakiegoś regionu jest tak samo ważna jak zwiedzanie lokalnych muzeów. Posiłki jemy w restauracjach serwujących potrawy najbardziej typowe dla regionu, poznając dzięki temu nie tylko lokalne atrakcje, ale pogłębiając naszą wiedzę również o to, co dany region ma do zaoferoweania na talerzu;
 • najciekawsze trasy i najlepiej dobrane atrakcje, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej;
 • wspaniała atmosfera, doświadczony polskojęzyczny przewodnik;
 • specjalnie stworzone audycje i filmy podczas przejazdów;
 • na każdej wycieczce spotkanie z uczestnikami pod hasłem „Poznajmy się” i co najmniej jeden „Open Bar” na koszt organizatora
 • najlepsze i najbardziej dogodne połączenia oraz rezerwacja i wykupienie biletów lotniczych na wszystkie przeloty;
 • transport komfortowym samochodem osobowym (Lincoln Town Car lub Cadillac), SUV (Lincoln Navigator lub Cadillac Escalade), vanem, minibusem albo autokarem, w zależności od liczby uczestników, rodzaju wyprawy i trasy;
 • unikalne spotkania i nieznane miejsca z dala od utartych tras innych organizatorów
 • ubezpieczenie medyczne i ubezpieczenie na życie
 • loptopy i dostęp do internetu na calej trasie, hot-spots we wszystkich pojazdach
 • możliwość wypożyczenia telefonu komórkowego na czas trwania wycieczki lub pobytu